Foci: Premier League: a Liverpool a 92. percben szerezte a győztes gólt

• Videók - 4 db
  • Blogbejegyzések - 37 db
  • Fórumtémák - 1 db

Foci hírek vezetője

A Liverpool az utolsó pillanatban harcolta ki a győzelmet az előkelő pozícióban utazó Bolton ellen, míg az élbolyhoz tartozó Manchester City és Tottenham szintén három ponttal gazdagodott az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) szombati játéknapján.LIVERPOOL–BOLTON 2–1

network.huMeglehetősen kilátástalan első félidőt produkált a Liverpool, de így is nyílt néhány alkalma arra, hogy megszerezze a vezetést – az egyik lehetőségnél Maxi Rodríguez ívelt fejese a lécről pattant az alapvonalon túlra. Nem sokkal az első félidő vége előtt aztán a Bolton megszerezte a vezetést: Matthew Taylor jobbról középre kanyarodó szabadrúgását követően Reina nem jött ki a labdára, és Kevin Davies közvetlen közelről a hálóba fejelt.

A „vörösök" góllal kezdték a második félidőt: szép összjátékot követően Steven Gerrard – aki a 21. percben állt be Raul Meireles helyére – ívelte a labdát a kapu irányába, és Fernando Torres nagyszerű kapáslövéssel egyenlített. A spanyol nem sokkal később hajszállal mellélőtt. Már-már úgy tűnt, az előző két fordulóban veszítő Liverpool ezúttal sem nyer, és tovább folyhat a médiabeli találgatás Roy Hodgson menedzser kirúgásáról, amikor a nem sokkal korábban beálló Joe Cole megszerezte a győztes gólt.

Az első gólnál is fontos szerepet játszó Gerrard beívelése után a labda egy védőről középre pattant, és a lesgyanús helyzetben lévő Cole közelről a kapuba passzolt – első bajnoki gólját szerezve a Pool színeiben. A gól vitatható körülmények között született, de a három pont az három pont. A Liverpool több mint egy év után nyert úgy bajnoki meccset, hogy a győztes gólt a 90 perc letelte után szerezte. Bogdán Ádám, a Bolton fiatal magyar kapusa a kispadon ült.