Foci: Dzsudzsák-gól és -gólpassz, továbbment a PSV

• Videók - 4 db
  • Blogbejegyzések - 37 db
  • Fórumtémák - 1 db

Foci hírek vezetője

Bár a Lille Frau révén megszerezte a vezetést a PSV ellen a labdarúgó Európa-ligában a legjobb tizenhat közé jutásáért vívott mérkőzésen, a hollandok Dzsudzsák Balázs parádés szabadrúgásának és gólpasszának is köszönhetően fordítottak és nyertek 3–2-re. Összesítésben 5–3-mal a PSV jutott tovább.

network.hu

A hazai pályán játszó – és a Lille otthonában elért 2–2-es döntetlen után továbbjutásra álló – PSV a találkozó elejétől fogva nyomás alatt tartotta francia ellenfelét. A hazaiak ezt az első húsz percben több helyzettel is igyekeztek ezt alátámasztani

A legnagyobb lehetőség Marcus Berg nevéhez fűződik, aki Sztaniszlav

Manolev beadására érkezett jó ütemben a kapu torkában, de a svéd a kapufát találta el. Nem sokkal később Barel Morial Mouko, a vendégek kapusa tétovázott saját kapuja előtt, és telibe lőtte az őt letámadó Berget. A Lille kapusának legnagyobb szerencséjére a labda nem a kapuba pattant.

Huszonkét percet kellett várni a franciák első helyzetére, amely egyben első góljukat is jelentette.Pierre-Alain Frau indult meg egy felívelt labdára, majd két védőt megelőzve Andreas Isaksson lábai közt a kapuba talált. 0–1

A kapott gól nem szegte kedvét a PSV-nek, továbbra is sorra vezette támadásait, de a Lille fegyelmezett és stabil védelmén nem talált fogást.

Ha akcióból nem megy, próbáljuk meg pontrúgásból – gondolhatta Dzsudzsák Balázs az 55. percben, és 28 méterről, szemfüles módon a jobb alsóba csavarta a labdát, amíg Mouko a sorfalat igazgatta. Ezzel újfent a holland együttes állt továbbjutásra. 1–1

Röviddel ezután megfogyatkozott a vendégcsapat, hiszen a gólszerző Frau öt percen belül második sárgáját gyűjtötte be, így mehetett zuhanyozni. Az eset után a Lille vezetőedzőjét, Rudi Garciát is a lelátóra száműzte a játékvezető reklamálásért.

Az emberhátrányt hamar kihasználta a PSV: a 67. percben Jere

main Lens ugratta ki a leshatárról Berget, majd kérte vissza a labdát középen, és az üres kapuba passzolt. Nem sokkal később Dzsudzsák tekert be jobbról egy szögletet, amelyre a középhátvéd Marcelo érkezett és fejelt a rosszul kiérkező Mouko kapujába. 3–1

A tíz emberrel játszó Lille erejéből már nem futotta többre – bár Isakssonnak a végén be kellett mutatnia egy bravúrt, Dzsudzsákék pedig valószínűleg már a meccs előtt is belegyeztek volna a 3–1-es végeredménybe, így a PSV jutott be a legjobb tizenhat közé, ahol a skót Rangersszel mérkőzik meg